Taşeronda ücret fiyat farkına dair yönetmelikte değişiklik

Sürekli işçi kadrolarına geçiş işleminden önce süresi ihale sözleşmesiyle sona eren toplu iş sözleşmelerinin uygulanmasına, geçiş işleminin yapıldığı tarihe kadar devam edilecek.

Kobiler 30 Mart 2018 12:51
Taşeronda ücret fiyat farkına dair yönetmelikte değişiklik
-A +A

Maliye Bakanlığının "Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımlarında Toplu İş Sözleşmesinden Kaynaklanan Fiyat Farkının Ödenmesine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmeliği" Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ilgili maddeleri gereğince süresi uzatılan ihale sözleşmelerinden, süresi sürekli işçi kadrolarına, geçici işçi pozisyonlarına geçiş işleminden önce ihale sözleşmesi ile birlikte sona eren toplu iş sözleşmelerinin uygulanmasına, geçiş işleminin yapıldığı tarihe kadar devam edilecek.

Bu döneme ilişkin uygulanacak ücret zam oranları Yüksek Hakem Kurulunca sonuçlandırılan toplu iş sözleşmelerindeki oranlar esas alınarak belirlenecek.

Uygulanacak oranlar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca ilan edilecek.  Bu nedenlerden kaynaklanan işçiliğe bağlı giderlerde oluşan artışlar kamu kurum ve kuruluşlarınca fiyat farkı olarak ödenecek.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...