ISS Catering, yıl sonunda yüzde 15 büyüme hedefinde

iss-catering-yil-sonunda-yuzde-15-buyume-hedefinde.jpg

Türkiye’de sektöre, satın aldıkları 60 bin yemek kapasiteli Sardunya Hazır Yemek Üretim Hizmetleriyle giriş yapan ISS Catering, 200 bin öğün/gün kapasite ile müşterilerine hizmet sunuyor. Firmalarının 2008 yılında sektöre adım attığını belirten ISS Catering Genel Müdürü Ahmet Zeytinoğlu, 2012 yılında 195 milyon TL ciro elde ederek İstanbul Sanayi Odası’nın yayınlamış olduğu Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesine 438’inci sıradan girdiklerini söyledi.  Son üç yılda yıllık ortalama yüzde 25 civarında büyüme gerçekleştirdiklerini kaydeden Zeytinoğlu, bu senenin büyüme hedefini ise yüzde 15 olarak belirlediklerini dile getirdi. Sanayi kuruluşları, hastaneler, okullar, iş firmaları, plazalar, iş merkezleri gibi kuruluşların müşteri portföylerini oluşturduğunu ifade eden Zeytinoğlu, yatırımlarının başında insan kaynakları ve sürdürülebilirlik konularının geldiğini dile getirdi.

Yöneticileri kendi bünyesinde yetiştiriyor

Şirketlerinin çok hızlı büyüdüğünden bahseden Ahmet Zeytinoğlu, “Bu büyümenin sağlam temellere oturabilmesi için işimizin temelinde nitelikli insan kaynağı gelişimi yatıyor” dedi. Şirket politikası olarak orta ve üst düzey yöneticileri şirketlerinin bünyesinde yetiştirerek, şirket kültürüyle eğitilmiş nitelikli çalışanlarına kariyer fırsatı sunduklarından bahseden Zeytinoğlu, “Bu maksatla oluşturduğumuz bir yetenek yönetimi uygulaması olarak iyileştirme gruplarına gelişim ve eğitim planı, mentorluk gibi uygulamalarla geleceğimizin yöneticilerini oluşturuyoruz” açıklamasında bulundu.

Bunun yanı sıra Aşçıbaşı Yetiştirme ve Tatlıcı Yetiştirme programları ile mutfağın önemli aktörleri olan personellerini yetiştirdikleri bilgisini veren Zeytinoğlu şöyle devam etti: “Sürdürülebilirlik konusunun tüm şirketler için önümüzdeki dönemin en önemli gündem başlığı olması gerektiği görüşündeyiz. Bu maksatla kalite ekibimizi güçlendirerek çevreye yönelik birçok çalışma yapmayı hedefliyoruz. Bunların içinde yemek atıklarının azaltılması ve geri dönüşümü, enerji verimliliği çalışmaları ve çalışanların bilinçlendirilmesini de içeren bir dizi çalışma planlıyoruz.”

Catering sektörünü, verilen yoğun emeğe karşın kâr marjının oldukça düşük olduğu bir sektör olarak değerlendiren Zeytinoğlu, global müşterilere hizmet verebilecek kapasitede firmanın ve yetişmiş personel potansiyelinin az olduğunu belirtti. Ahmet Zeytinoğlu “Sektörde dışarıdan hizmet almayıp kendi bünyesinde yemek hizmeti veren firmalar da oldukça fazla. Dolayısıyla sektörün önümüzdeki yıllar içinde çok fazla büyüme potansiyeli var” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top