İş Kuran Gençlere Devletten 150 Bin TL Destek

is-kuran-genclere-devletten-150-bin-tl-destek.jpg

Devlet, ilk kez iş kuracak gençlere farklı projelerle 150.000 TL’ye kadar destek veriyor. İş kuran gençlere devlet desteğine ilişkin detayları bu haberimizde bulabilirsiniz.

İş Kurmayı Düşünen Gençler!

Devlet ilk kez iş kuracak gençlere farklı projelerle 150 bin liraya kadar destek sağlıyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, iş kurmayı düşünen gençler için bu yıl yaklaşık 62 milyon liralık bütçe ayırdı.  Bu bütçe içerisinden iş kurmayı düşünen gençlere 150 bin liraya kadar hibe desteği verilecek. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın genç girişimcileri desteklemek için geliştirdiği projede desteklerin çoğunluğu üniversite bünyesinde bulunan uygulayıcı kuruluşlar tarafından düzenlenecek. Destek için başvurulacak kuruluşlar ise TÜBİTAK tarafından belirlenecek. Genç girişimcileri desteklemek için geliştirilen projede ilk çağrıya 10-28 Nisan 2017 tarihlerinde çıkılmıştı, ikinci çağrıya ise 1-15 Ağustos 2017 tarihleri arasında çıkılacak. Bu çağrıyı kaçırmamak için şimdiden ön hazırlıklarınızı yapın ve gerekli ön analizlerinizi hazırlatın. Proje alt yapısını, iş fikrinizi, öz sermayenizi, yatırım için gerekli fizibilite raporlarını, pazar ve rakip analizlerinizi netleştirip hazırlıklarınızı tamamlayınız ki çağrı döneminde başvuru süresini kaçırmayın. Unutmayınız ki bir çok girişimcimiz bu hazırlıkları önceden yapmadığı için çağrı dönemlerini kaçırıyor ve hibelerden faydalanamıyor.

3 Yıllık Vergi Muafiyeti Sağlanıyor

İlk defa iş kuracak genç girişimcileri desteklemek amacıyla geliştirilen projede, 29 yaşını doldurmamış, ilk defa iş kuran genç girişimciler için 3 yıllık vergi muafiyeti de uygulanacak. Düzenlemeye göre gerekli şartları taşıyan ve ilk defa iş kuran gençler 3 yıl boyunca kazançlarının 75 bin liralık kısmı için gelir vergisi ödemeyecek. Vergi muafiyeti, kuracağınız iş ve yatırım için daha fazla sermaye ayıracağınız manasına geliyor. Bu da işletmenizi 3 yıl boyunca vergi ödemeden daha kazançlı yapacak ve işinizi büyütmeye daha fazla destek sağlıyor olacak. Sadece bu vergi muafiyeti bile iş kurmayı düşünenler için kaçırılmaması gereken büyük bir fırsattır. Tüm bu süreçte işlerinizi ve yatırımınızı profesyonel danışmanlık alarak daha çok verimli ve kazançlı hale getirmenizi sağlayacaktır. Bir bilene danışmadan iş kurmamanızı ise şiddetle tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top