10 Bin Aileye 120 Milyon Lira Destek!

10-bin-aileye-120-milyon-lira-destek-.jpg

Orman ve Su İşleri Bakanlığı orman köylüleri kalkındırmak için 2017’de 10 bin 690 aileye 120 milyon lira tutarında kredi desteği verecek.

2017 hedefinin 10 bin 690 aileye 120 milyon lira tutarında kredi desteği vermek olduğunu söyledi. Eroğlu, Orman Genel Müdürlüğü’nün köylüye gelir getirici projelerde kredi ve hibe desteğinde bulunduğunu hatırlattı.

Orman Köylülerine Tam Destek

Her zaman orman köylülerin yanında olduklarını ve onları desteklemeye devam edeceklerinin altını çizen Bakan Eroğlu, şunları söyledi: \”Rutin projelerinin yanı sıra her yıl köylünün talep ve istekleri doğrultusunda bölgelerden gelen uygulanabilir ve ekonomik getirisi yüksek olacak türden birtakım projeleri de hayata geçiriyoruz. Orman köylüsünün ekonomik gücünü artırmak ve kalkınmalarına katkıda bulunmak için desteklerimiz artarak devam edecek.\”

Köylünün Geliri Artacak

Bakan Eroğlu, \”Desteklemelerle orman köylüsünün gelirini artırmayı, orman ile halk ilişkilerini iyileştirmeyi, ormanlardaki baskıyı azaltmayı ve ormanların sürdürülebilir yönetimini sağlamayı hedefliyoruz\” dedi.

Süt Sığırcılığına Talep Yüksek

\”Or- Köy kredileri çok değişik alanlarda verilebiliyor. Ama en çok süt sığırcılığı, süt koyunculuğu, fenni arıcılık ve güneş enerjisi kredileri talep görüyor.\” diyerek yüksek talep alan sektörlere dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top